Kaleidoskoop

        
Liikumisetendus "Kaleidoskoop. Tasand" Tartu Jaani Kiriku tornis 

Etenduse toimumisele saab kaasa aidata  Hooandja keskkonnas. 

13.-15. juulil 2014 ripuvad öises etenduses "Kaleidoskoop. Tasand" õhus olemine, liikumine ja helid. 

Kaleidoskoop.Tasand tiiser 2 - Lükkame hoogu! from kaleido vid on Vimeo.

Vaatajaid eraldab sügavikust rõdukäsipuu, kauguses terendavad minevikumustrid, silme ees virvendavad uued reaalsused ning Tartu Jaani kiriku kellatornis kummitavad selleks puhuks Eestis kokku saavad koreograafid Helena Krinal ja Madli Teller ning helilooja Liisa Hirsch. 

Müüride vahel ja sees sosistavad, sahistavad seelikuid, keerlevad ja tipivad Just Tantsukooli õpilased ning argised ja erilised helid nii elavas kui ka elektroonilises esituses. Liisa helimaastikke aitab tornisaalis edastada ja omakorda tõlgendada viiuldaja Maarja Nuut. 

"Kaleidoskoop. Tasand" seob barokist mõjutatud visuaalsed ja tunnetuslikud ideed, pika ajalooga ruumi ning kaasaegse keha ja kaasaegse etenduskunsti ootamatut vaatenurka pakkuvaks tervikuks öise Tartu kohal. 

Elamust aitavad lavale tuua festival Klaaspärlimäng, Just Tantsukool, Tee Kuubis tantsuteater, Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital jt.

Projekti helilooja Liisa Hirsch on hetkel Haagi Kuninglikus Konservatooriumis kompositsiooni õppiv tunnustatud noor helilooja, interpreet ja vabaimprovisaator, kelle muusikalised kujundused Eesti Draamateatri etendustele on võitnud Teatriauhindu aastatel 2010 ja 2013. 

Projekti koreograaf ja juht Helena Krinal on Palestiinas resideeruv lavastaja, tantsuõpetaja ja tantsija, kelle etendustes (Dändi, Lulu ja Maru, tulekul About my X) on esikohale seatud atmosfäärid ning nende läbi rakenduvad tajud. 

Projekti koreograaf ja juht Madli Teller on enim silma paistnud oma ajalooliseid teemasid ning kaasaegset kehakasutust siduvate kontsertetendustega tantsuteatris Tee Kuubis (koostööd ansamblitega Rondellus, Hortus Musicus, Jaak Sooääre Trio, liikumisseaded kooridele, muusikavideotele, teatrietendustele, muusikalidele, tantsufilmid). 

Etenduses lisaks lavastusgrupile üles astuv Just Tantsukool on käesoleval aastal 30. juubelit tähistav Tartus töötav vabatantsustuudio, mille tunnustatud loojate ja põhiõpetajate Maia Karmi ning Anne Tamm-Kivimetsa südamega töö ning nendega kaasa panustama hakanud lisaõpetajate (Kai Valtna, Oleg Titov, Janek Savolainen, Jane Miller-Pärnamäe, Ruben Roos, Nele Suisalu, Evelyn Tuul jpt) tulemusel on nii tantsukõrgkoolidesse kui ka lihtsalt mõtlevate, loovate liikujatena ellu saadetud 4 lendu tantsijaid. "Kaleidoskoop. Tasand" on osa tantsukooli juubeliaasta programmist. 

Etenduse helimaastikku panustab nii salvestuste kui ka elava esituse näol hetkel üks omanäolisemaid noori viiuldajaid, pärimusmuusika mängu- ja mõttetraditsioonist tõukuv Maarja Nuut. Valguskujunduse loob mõlema koreograafiga varem koostööd teinud ja kontserdimajades, Vanemuise teatris ning Jazzkaarel töötanud Reelika Palk. Kostüümid on loonud ja neid täiendab Just Tantsukooli looja, esimene õpetaja ja juht Maia Karm. Etenduse meediamaterjalide kujunduse ja teostuse eest hoolitseb videokunstnik Einar Lints.

Fotod: Arp Karm  rohkem pilte SIIN