Tantsusessioon FUTURE


 
  Tantsusessioon Future on välja kasvanud samanimelisest tantsuloomingufestivalist, mille esimene toimumiskord jääb 17 aasta taha ning mida MTÜ Just Tants vedas 14 järjestikusel aastal.  Festivali idee on jäänud samaks: pakkuda noortele tantsuloojatele võimalust esitleda oma loomingut  ning saada sellele tagasisidet valdkonnas tegutsevatelt  inimestelt. Selleaastane sessioon on kaasa toonud värskendusi ning kujutab endast tantsuloomingu protsessi, mille tegevused algasid 10. veebruaril, kui projekti eestvedajad kohtusid projektis osalevate noortega. Kohtumise eesmärgiks oli leida ühine teema, mis mitte ainult ei kõnetaks noori, vaid kõneleks ühiskonnaga, milles elame. Esile tõusid kaks mõtet: tehnoloogia mõju ja enesearmastus, millest formuleerus ühine teema – inimlikkus.
 

Märtsis saadi kokku valguskujunduse töötoas, mida viis läbi Mari Riin Villemsoo ja sellele järgnes arutelu selleks hetkeks loodud materjali üle, nõuandva kogu liikmed Eline Selgis ja Raido Mägi jagasid näpunäited edaspidiseks.

12.mai kohtuti taas, et siduda kõigi osalejate looming tervikuks.

Tantsusessioon Future otsib oma olemuses ka vastust küsimusele, miks noored ja kunstiloome niivõrd erinevatesse lahtritesse on paigutatud? Ei saa vaielda maailmavaatelise erinevusega noorte ja vanade vahel, ent ära kuulata (vaadata) võiks siiski. Ehk ongi kunsti läbi oma muredest ja rõõmudest rääkimine lahend mitmele küsimusele, mis ka antud protsessi käigus esile tõusnud? Pole kokkusattumus, et mitmed esitusele tulevad tööd räägivad depressioonist, ühiskonda sobitumisest ning tehnika ja sotsiaalmeedia mõjust inimestele.

Nii on tantsusessiooni eesmärgiks tuua lavale küps ning põhjalikult läbi töötatud tantsusüit, mis etendub
27.05.2018 kell 18.00 ERMi teatrisaalis
Piletid müügil tund enne algust kohapeal. 
Grupisoodustus alates 5 inimesest: 3€ - arvega maksmise soovi korral kirjutada justtants@gmail.com 
Tavapilet: 4€

Toetajapilet: 6€
Eelmüügi võimalus - maksta MTÜ Just Tants kontole EE171700017003156342  selgitusse nimi kellele pilet(id)ostetakse, pileti saab kätte enne algust kohapeal. 

Sündmust saab toetada Hooandja platvormi kaudu

 


Tantsusessioon FUTURE tiiser from Helle Mari Toomel on Vimeo.