Rundu, Madli ja Kulno tantsuetendus

Koostöö helilooja ja muusik Kulno Malvaga 

Vabaõhuetendus Tartu Loomemajanduskeskuse pargis 8. augustil 2014 
Musitseerib Kulno Malva 
Lavastab Madli Teller 
Tantsivad Just Tantsukooli 10. klassi õpilased 

Kulno Malva on Viljandi Kultuuriakadeemia pärismuusika taustaga muusik ja helilooja, kes on muu hulgas mänginud ansamblites Svjata Vatra, Nikns Suns, Saba ja Sarved ning andnud välja kaks sooloplaati. Ta mängib akordionit, torupilli ja karmoshkat ning on sooloartistina või koos rütmipillide mängija Tõnis Kirsipuga sel hooajal üles astumas/astunud Mooste Folgil, Viru Folgil, Tallinn Music Weekil, Viljandi Folgil, Hiiu Folgil. 
Madli Teller on kultuuriantropoloogia taustaga koreograaf, lavastaja ja tantsupedagoog, kelle koostööd Eesti Kontserdi kollektiividega Hortus Musicus, Rondellus ning Jaak Sooääre Trio ning kogemus kohaspetsiifilise tantsuteatriga antud projektis kasutusele tulevad. Ta on osalenud liikumisjuhina muusikalides, Eesti Laulul, tantsupidudel ja massilavastustes assistendi ja liigijuhina ning lavastanud tantsufilme. Antud hooajal on tal ees rahvusvahelise koorifestivali NSSSi üritustel liikumiste juhtimine, osalemine rühmadega tantsupeo, Koolitantsu ja naisrühmade võistutantsimise konkurentsis, etenduse väljatoomine koostöös Helena Krinaliga Klaaspärlimängu festivalil jpm. 

Kulnoga töös olev etendus, mille jaoks toimuvad muusikute ja tantsijate vahelised kohtumised ja eelproovid alates jaanuarist 2014, uurib kaasaegses tantsukeeles tantsijatega arutluses esile tulnud eestlusega ja traditsiooniga seotud teemasid ja nende tähendusi - talgud, töökultuur, suuline pärimus, ühendus ja kangekaelsuse ning jonnakuse suhe jne. Sisulisemad improvisatsioonilised osad (nii tantsijate kui muusiku jaoks) vahelduvad konkreetsema vormiga pärimustantsust lähtuvate tantsudega ning termakäsitluses annavad jõuliselt tooni noored tantsijad ise. Lavastus tuleb esitusele ühe suveõhtu jooksul linnapargis ning on kuulajatele-vaatajatele tasuta


 
Sissejuhatav teemakäsitlus festivalil "Koolitants 2014" - töö on jõudnud finaali (eesti teemaline tants, 10.-12. klasside arvestus). Kasutusel Kulno muusika ja tekstid "Tõest ja õigusest" 
 


Lõike esimestest kohtumistest proovisaalis ja juhitud improvisatsioonid 
Kulno Malva ja Just Tantsukool proovisaalis