30 aastat vabatantsu Tartus -  etenduste sari,  tähistamaks Just Tantsukooli (endise Hetero ja H stuudio) 30. tegutsemisaastat  
 
 Eesmärkideks  on  
- tuua Tartu linnaruumi  noort ja eripalgelist tantsukunsti, traditsiooniliste etenduspaikade (Vanemuise teater, Tartu uus teater)  kõrval saab tantsust osa saada ka sellistes kohtades nagu galerii Noorus, Tartu loodusmaja, Loomemajnduskeskuse park, Jaani kirik, Toomkiriku varemed. 
-anda võimalus Just tantsukooli õpilastel ja vilistlasel ennast näidata oma loomingu näol, vilistlastel jagada kogemust õpitubades, jututubades ja tantsufilmide kaudu. Anda neile võimalus panustada oma kodulinna ja tantsukooli heaks.
- innustada noori tegelema tantsukunstiga sügavamalt.
- olla „orbiidil“ terve juubeliaasta vältel ning propageerida selle raames kaasaegset tantsu, eriti  noorte hulgas. 
Etendustesarja üheks oluliseks  märksõnaks on koostöö. Koostöö erinevate festivalide ja institutsioonidega, nagu festival Klaaspärlimäng, Tartu linnafestiva Uit, Tartu Loomemajanduskeskus koos muusikanädalaga, Viljandi tantsunädal, Tartu Loodusmaja, Augustiunetus Pärnus, Tartu Kõrgem Kunstikool.
Juubeliaasta algab märtsis praeguse vanima tantsuklassi etendusega ja lõpeb detsembris galakontserdiga Vanemuise teatris. 
Sinna vahele mahub etendusi pea igakuiselt

Märts 
11. märts Just Tantsukooli X klassi etendus  - Hallutsinatsioonid 
Aprill 
23. aprill väljasõiduetendus „Hallutsinatsioonid“ Viljandi tantsunädala raames 
Mai 
30.mai Tantsuloomingu päev Future on pühendatud juubeliaastale – Future keskendub noortele tantsuloojatele, kelle loomingule annavad hinnangu professionaalsed tantsuinimesed. Lisaks Just Tantsukooli õpilastele on tantsupäevale oodtatud noored tantsuloojad Tartust, Viljandist, Tallinnast ja mujalt.  
Tartu uues teatris, publikule piletiga. 
Juuni 
4. juuni Tantsulavastus Roheline soov  lastelt lastele  – Tartu Loodusmajas 
18. juuni - Just Tantsukooli vilistlase Helle Mari-Toomeli tantsulavastus  Sin Alma/Con Alma Tartu toomkiriku varemetes. 
Juuli 
13., 14., 15. juuni  Kaleidoskoop – baroki ja kaasaegse tantsu ühinemine  Jaani kirikus 
August 
7. või 8. august RUNDU, Madli ja Kulno tantsuetendus -   Loomemajanduskeskuse õues 
14. august –  Koreograafiline instalatsioon "less" 
  
September  
13. september  filmipäev Just Tantsukoolis, tantsufilmid vilistlaste tegemistest, meenutused kooli ajaloost, spetsiaalselt juubeliaastaks valminud filmid ja klipid. 
........(kuupäev on lahtine)Argentiina Tango õhtu koos  elava muusikaga, koht lahtine 
 Detsember 
13. detsember  – gala Vanemuise teatris 

Sarja toetavad:

               EESTI KULTUURKAPITALI TARTUMAA EKSPERTGRUPP